Historie

Historie knihovny sahá až do roku 1892, kdy byla založena v Čenkově Čtenářská beseda v č. p. 63 na podnět sester Hanušových. Jako jedním z jejich hostů je navštívila i Božena Němcová a Karolína Světlá.

V roce 1927 zde existovalo více knihoven současně. Byla to knihovna Dělnické tělocvičné jednoty, knihovna Jednoty proletářské výchovy, Knihovna kovodělníka a Knihovna učitelská a žákovská.

V roce 1939 došlo k zániku Čtenářské besedy a majetek převzala obec.

V lednu 1966 zahájila v obci svou činnost Sloučená lidová knihovna, která vznikla spojením závodní knihovny a Obecní knihovny v Čenkově. Byla umístěna do domu č. p. 122, kde sídlila až do roku 2009. Poté byla přestěhovaná do nových prostor obecního úřadu č. p. 66, kde sídlí dodnes pod názvem Obecní knihovna Čenkov.

Vytvořte si webové stránky zdarma!